הרצאה חלק ג': מהי רפואה טבעית לחרדה ודיכאון?

מה היא האלטרנטיבה ברפואה טבעית לתרופות מרשם פסיכיאטריות? 

כדי לפתור את הבעיה מהשורש, יש לבדוק את הגורם לבעיה, האם זהו גורם סביבתי, חוסר איזון ביוכימי של הגוף, המתגלה בבדיקות מעבדה, האם זהו קושי רגשי במערכת היחסים עם הקרובים אלינו. מהו בעצם הקושי? לפעמים ישנם כמה גורמים ולא גורם אחד, ובטיפול מוצלח, ילקחו כל הגורמים האלה בחשבון, ובהתאמה יבנה הטיפול.

הטיפול יכלול בתוכו אספקט של תזונה נכונה, שילובי מזון אופטימליים, טיפול בצד הרגשי באמצעות צמחי מרפא, ובאמצעות התבוננות משותפת של המטפל והמטופל וגם חיבור לאני הגבוה, האינטואיטיבי, החושב, הער, זה שמקבל החלטות נבונות. זה שמחובר למציאות בכל מזג אויר, גם הסוער ביותר.

מציאת צמחים מתאימים ושונים לכל אדם, הרכבת פורמולה

לכל אדם ואדם מתאימים צמחי מרפא שונים. 100813 062-001ישנם חומרים שונים בכל צמח וצמח וגם ההבט האנרגטי של צמח מרפא, שונה מצמח לצמח.

על מטפל מוסמך, במקרה הזה, הרבליסט קליני, להרכיב פורמולת צמחים אחת או יותר, בהתאם לאיבחון שיתקבל,  שתענה על כל ההבטים שהזכרנו לעי"ל (סביבתי, פיזי, מערכות יחסים), תאזן את המערכות בגוף, ותאפשר במקרה הצורך, הכלה של שינוי בחיים, בסביבה ובגוף.

האפשרות לדרוך מחדש על האדמה, בלי הפחד שהיא רטובה, בוצית או חמה, בוא תבוא.

ולסיום אספר קצת, ממש קצת על פורמולות צמחי מרפא: 

הפורמולה מורכבת בדר"כ מ – 3 – 5 צמחי מרפא מערביים ולעיתים מוספות גם חליטות תה. הפורמולה כוללת בתוכה חלקי צמח שונים: שורשים, עלים, פרחים, קליפות גזע ועוד. ישנם צמחי מרפא, ישנן פטריות מרפא וישנן אצות. פורמולת צמחים מאוזנת מורכבת לפי האבחנה הטיפולית, וכן לקיחה בחשבון של קונטרא אינדיקציות עם מצבו הפיזי של המטופל (לדוגמא: לחץ דם, סוכר, מחלות כרוניות אחרות וכו').

להלן דוגמאות:

* גוטו קולה – Centella (Hydrocotyl) asiatica | Gotu kola – הצמח מסייע לטיפול בדיכאון ובחרדות, חולשה ותשישות גופנית ומנטלית, טוב להפרעות קשב וריכוז , מעלה יכולות למידה, זיכרון ופוקוס.

פטריית ריישי היא פטריית כוח יפנית, מתאימה לטיפוסים אקטיביים, היא מרגיעה את מערכת העצבים ואת הנפש.

פטריית ריישי היא פטריית כוח יפנית, מתאימה לטיפוסים אקטיביים, היא מרגיעה את מערכת העצבים ואת הנפש.

*פטריית ריישי – גנודרמה | Ganoderma lucidum | Ling Zhi – הריישי מרגיעה את הנפש, טובה לעייפות, חוסר תיאבון, אדישות, נדודי שינה, אלרגיות, מורידה א רמת הסוכר בדם ומאזנת את בלוטת התריס, נוגדת סרטן.

אשווגנדה – Withania somnifera | Ashwagandha –  האשווגנדה מסייעת לחרדות, מטפלת בנדודי שינה, מרגיעה את מערכת העצבים, מתאימה להגברת הליבדו, נוגדת אנמיה.

*טולסי –  Ocimum sanctum | Holy Basil | Tulsi –  הטולסי טוב לטיפול במצבי מתח מתמשך, נוגד חרדה ופירכוסים, טוב מאוד להצטננויות חוזרות ונשנות וכן לסוכר גבוה בדם.

*ברהמי – פשתה שרועה | Bacopa monnieri | Brahmi – הברהמי טוב לזיכרון לקוי, מגביר את הריכוז ולכן נמצא אותו פעמים רבות בפורמולות לטיפול בבעיות של קשב וריכוז. במחקר קליני מבוקר נמצא כי שימוש בצמח במשך 3 חודשים גרם לשיפור בתפקוד האינטלקטואלי של ילדים והזיכרון קצר הטווח.

ויש עוד ועוד… למעשה ישנו מגוון אדיר של 1200 צמחים שונים ממסורות שונות בעולם, כמו הרפואה ההודית, הרמב"ם מהיהדות, האנדיאנים מהאמזונס, הרפואה הערבית המסורתית, הרפואה היוונית ועוד. מחקרים מודרניים מעידים על השפעתם הרפואית המטיבה של צמחי מרפא, על שיפור משמעותי בתסמיני החרדה, הדיכאון וההפרעות במצב הרוח בנוכחות צמחי מרפא.

איבחון נכון מביא לתוצאות, והצלחתו של הטיפול, וכן, למידה, הפנמה, תהליך רגשי בונה תוך כדי הסדנה שנקראת "החיים"  מאפשרת התפתחות אישית וצמיחה, שמחה ואהבת האני עצמי, לעיתים, רק מעצם קיומו.

תודה רבה!!!

שב"ק ס: https://www.youtube.com/watch?v=hy1pRA3r6Kc

הדרך ארוכה ומפותלת 
אני נופל וקם, נופל וקם, אף פעם לא אפסיק ללכת 
כמה ארוכה היא הדרך 
אני עומד איתן עם ראש מורם. 

 שב"ק ס ביוטיוב: 9i59l2j69i61l2.3289j0j8&sourceid=chrome&es_sm=93&ie=UTF-8

יעוץ לצמחי מרפא, תפריט בריא, חליטות תה, תבלינים באוכל והתאמת תוספי מזון רלבנטים, מינונים, ואופן לקיחה נעשים בקליניקה תוך כדי שקילת כל הגורמים/ טיפול תרופתי.

המידע המופיע במאמר זה הוא לידע אישי בלבד. אין בכתוב משום המלצה לשימוש או ריפוי מחלה או סימפטום כלשהוא. שימוש במידע זה ע"י הגולש באתר, חל על אחריותו האישית בלבד.

תגובות

תגובות

Posted in תקצירי הרצאות | Tagged , , , , , , , , , , | Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים