הרצאה חלק ב': על תסמיני החרדה והדיכאון ותופעות הלוואי של כדורים פסיכיאטרים

מה הם תסמיני חרדה, דיכאון וקשיים רגשיים אחרים?

מבחינה פיזית אפשר לראות תסמינים של מתח וחוסר מנוחה, כאבי ראש, מתח בשרירים, רעד, פעימות לב חזקות, לחץ דם גבוה, נדודי שינה, פגיעה בתיאבון, עצירות או שלשולים, עייפות, נשימה מואצת עד כדי חוסר יכולת לדבר (כמו בריצה בחדר כושר, רק שאין ריצה), התקף חרדה ועוד.

מבחינה נפשית, הביטויים יכולים להיות: סערת רגשות, חוסר תקווה, חוסר וודאות ופחד מפני העתיד לבוא, חוסר ביטחון עצמי, מחשבות רבות, דאגת יתר ועוד.

100813 053לרוב, התסמינים הפיזיים  והביטויים הנפשיים לקושי רגשי ילוו אחד את השני. גוף ונפש הולכים יחד.

נתתי דוגמאות לשינויים בחיים שיכולים לייצר קשיים חדשים שלא הכרנו, או יותר נכון לאמר, מעולם לא התמודדנו מולם בעבר, והם נמצאים כאן ועכשיו במציאות שלנו.

במקרה של משבר, או שינוי קיצוני, יש לקבל החלטות מאוד חשובות. האם לעזוב את העבודה? האם להתחיל פרק ב' או לשקם את מערכת הנישואים? האם אני יכול לחיות עם מציאות שנוגדת את ערכי המוסר שלי? האם עליי להגיד לא? מהן ההשלכות? היכן הביטחון העצמי שלי? מה טומן בחובו העתיד? עושה רושם שהאדמה נשמטת לי מתחת לרגליים!

מה עושים? כיצד מתגברים? האם כדאי לקחת כדור נגד דיכאון או כדור שינה לבעיות השינה? האם כך אקבל תוצאה שתטיב עם החיים שלי? אולי כדאי לשקול טיפול טבעי?

פעם מישהו אמר לי שהמילים "גבר" ו"גברת" הם מלשון התגברות. ז"א יש ביכולתנו את היכולת להתגבר על קשיים קיימים, ואף לצמוח מהם. השאלה היא איך כדאי לעשות את זה והאם ישנה גם אפשרות תוך כדי תהליך, אפילו לגדול מזה ולהרחיב את המודעות שלנו, ולגדול גם מבחינת ההבנה שלנו את תהליכי החיים, גדילה רוחנית והשגת יציבות גדולה יותר, אם וכאשר נחווה משברים או שינויים קיצוניים נוספים בחיים שלנו.

כתוב במשלי כד' פסוק 15 – 16 – " שבע יפול צדיק וקם". הצדיק, האדם הרוחני, המודע, גם הוא יכול ליפול, לא פעם אחת…שבע פעמים!!! אז מי אנחנו?

מי אני, מה אסור ליפול? מותר! מותר להיות! (הר' יאיר כלב).

אבל…..נפלת????? אל תשכח לקום! (הר' יאיר כלב).

וכאן אנני יכולה להתעלם מההשוואה של טיפול באמצעות תרופות פסיכיאטריות ועוד הכוללות: כדורים נגד דיכאון, כדורי שינה, כדורים נגד חרדה, כדורים להורדת לחץ הדם, כדורים לכאבי ראש, כדורים לצרבת ועוד ועוד, המהווים טיפול סימפטומטי, חלקי, שאינו פותר את שורש הבעיה, ואף גובה תשלום נוסף, לבין טיפול באמצעות צמחי מרפא הכולל תהליך רגשי, תמיכה במערכות הגוף השונות, שאינן פועלות בהרמוניה (לעת עתה), התפתחות רוחנית, והשגת יציבות רגשית לאורך זמן.

תרופות פסיכיאטריות מספקות מפלט זמני בלבד מהתפרצויות רגשיות או הרגשה לא נעימה. ההרגשה הלא נעימה וההתפרצות הרגשית ישובו עם הפסקת התרופה. יתרה מכך, כעבור שבועיים, בדומה לסמים, הן גורמות להתמכרות קשה של הגוף ונדרש מינון הולך ועולה של התרופה או ה"סם" כדי לקבל אפקט דומה בהרגעת ה"רוחות".

בנוסף לכך, ישנן לא מעט תופעות לוואי.

תופעות לוואי נפוצות: שרירים רפויים, חוסר יכולת לקבל החלטות, גימגום או דיבור לא ברור, אובדן זיכרון, טישטוש וסחרחורת, ישנוניות, כעס או "פתיל קצר", הגברת הרגישות והחרדה, דיכאון, נדודי שינה, חולשה, בחילה, עייפות, תנועות לא רצוניות, ראיה מטושטשת, שלשול או עצירות ועוד. אז מה האלטרנטיבה? ואיך זה קורה? בחלק ג' של ההרצאה.

חלק ג':  רפואה טבעית מונעת ומפחיתה שימוש בתרופות פסיכיאטריות, איך?

לחלק א' של ההרצאה לחץ כאן.

תגובות

תגובות

Posted in תקצירי הרצאות | Tagged , , , , , , , | Leave a comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים