הבראת בתי משפחה וגני ילדים

מודעות היא מילת המפתח בכל הנוגע לאורח חיים בריא ומטיב עם בריאותנו ובריאות הסובבים אותנו.

מצב הרוח של הילדים קשור מאוד לתזונה היומיומית שלהם, אז מה מתאים לילד שלי? צולם ע"י חן אדדי, בקיבוץ לוטן.

מצב הרוח של הילדים קשור מאוד לתזונה היומיומית שלהם, אז מה מתאים לילד שלי? צולם ע"י חן אדדי, בקיבוץ לוטן.

כשאני מגיעה לבית משפחה או לגן ילדים, אני בודקת את התפריט, את סוג השמנים, את הילדים, את ההורים, הגננים ואת סביבת המגורים.

כשמדובר בתזונה נכונה לילדים ורפואה טבעית – יש להשתמש בארוחות ובמזון שנכנס לפה, לא רק ככיף רגעי וכמשהו שסותם את התיאבון. נכון, שוקולד, עוגיות קטנות ומתוקות הכרחיות גם לבריאות הנפש ואפילו הרמב"ם בכבודו ובעצמו כתב שמעט מין "הרע" לא מזיק.

אבל מה לגבי הבסיס? כפי שאנחנו דואגים לצחצח שיניים פעמיים – שלוש ביום ולהתקלח לפחות פעם אחת ביום, כך גם עלינו להזין את גופינו בתזונה נכונה, כל אחד בהתאמה למבנה הגנטי שלו, לקונסטיטוציה שלו, ולאורח חיים אותו הוא מנהל.

ילדים הם הזרע המבורך שלנו. לעיתים קרובות, אני צופה בקליניקה בשינויים התנהגותיים על רקע הפרעות מצבי רוח, הפרעות קשב וריכוז, וכן פחדים. שינויים תזונתיים קטנים, וכן הוספת צמחי מרפא לתפריט היומיומי מונעים שינויים אלה ונותנים לילדים יציבות מחשבתית והתנהגותית. מה שפותח פתח ליצירתיות, ראיית האחר, ועזרה הדדית.

ההורים הם אלה נותנים את המשענת הרגשית, התזונתית, והכלכלית לדור העתיד. אז למה לא לעשות את זה הכי טוב שאפשר? ומה לגבי ילד שאין לו תיאבון? סלקטיבי מאוד עם אוכל? צמחוני? והדוגמאות רבות עם גוונים מרובים.

הילדים שלנו גם צריכים אותנו בריאים, לא עייפים, עם מה לעשות…הרבה סבלנות.

טיפול בתזונה בילדים הוא כמו התאמת כפכף לרגל. מה עושים כשהנעל לא מתאימה? צולם ע"י חן אדדי בבית תינוקות.

טיפול בתזונה בילדים הוא כמו התאמת כפכף לרגל. מה עושים כשהנעל לא מתאימה? צולם ע"י חן אדדי בבית תינוקות.

משמע מכך שגם אנחנו זקוקים לתחזוקה ורפרש מידי פעם. כאן האחריות לבצע את השינויים: לבשל, לדאוג גם לעצמך, לשבת לאכול, ולהיות בעל בחירה מה לאכול, חשובה מאוד.

כדי להכיר את השפע הרב שמסביבנו לא צריך הרבה, אפשר לעשות סיבוב בסופר הקרוב, או לעשות טיול בשוק הכרמל. אבל מה מתאים לי? והאם יש תבלין שצריך להכנס לי לתבשילים?

ומה נאכל? ואיזה תה נשתה? לאכול טחינה כל יום? ואבוקדו? האם מזג האויר משפיע על עור הפנים שלי במישור החוף? ומה לגבי היובש בעמק הערבה?

האם תזונת עונת החורף זהה לתזונת עונת הקיץ?

שאלות כאלה ואחרות אופייניות מאוד לביקורים אותם אני עורכת בבתי המשפחה ובגנים.

בסוף כל ביקור אני יושבת עם האמא/האבא או הגננ/ת על מקצה שיפורים בהתאמה לכל ילד וילד עם דגשים מתוך התבוננות בתזונה היומיומית ובאורח החיים היומיומי. התוצאות לא מאחרות לבוא.

אין כמו גן או בית משפחה שמס' החולים קטן או נעלם בעונה "החמה", שהילדים רגועים, ישנים טוב, ומרוצים מהחיים. וגם אנחנו.

ליצירת קשר – חן אדדי – 0508822977.

 

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים