איבחון בדיקות דם

תשאול רפואי ופיענוח בדיקות דם

השאיפה והרצון להגיע לבריאות , ויטאליות ואנרגיה עוברת לפעמים דרך מחט קטנה, לפעמים פרפרית. כשעבדתי כביוכימאית בקופ"ח "מכבי", ראיתי תוצאות רבות של בדיקות דם ממגוון גילאים, ילדים ומבוגרים כאחד. ניתן להסיק על הבעיות השונות מתוך בדיקות הדם לגבי אופי המחלה וכן דרכי הטיפול המתאימות ביותר.

בדיקות הדם השונות הן: כימיה בדם, המטולוגיה, אנדוקרינולוגיה, וירולוגיה ורבות אחרות, נותנות לי כמטפלת להבין פעמים רבות מהו הרקע להופעת הסימפטומים של המטופל. איזה מערכות בגוף עובדות בצורה מיטבית ואילו מערכות לוקות בחסרים תזונתיים, מודלקות (מלשון דלקת), זקוקות לניקוי רעלים, או לעיתים מותקפות ע"י חיידקים, וירוסים או פולשים אחרים.
ההתנסות הרבה שהייתי לי בפענוח בדיקות דם במעבדה רפואית מתקדמת ושיחות משותפות עם רופאים לגבי מדדים בעייתיים נותנת בקליניקה תמונה ברזולוציה גבוהה יותר, לטיפול נכון ואופטימלי.

איבחון בדיקות דם

איבחון בדיקות דם

למשל: סימפטומים כמו תשישות כרונית, כאבי ראש ומערכת חיסון חלשה יכולות להעיד על שחיקה של אדרנל הכליה, או לחילופין על וירוס בשם אפשטיין בר, וירוס הגורם למחלת הנשיקה.
בשני המקרים הטיפול יהיה שונה הן תזונתית והן הרבולוגית (צמחי מרפא).
במקרה אחד יהיה צורך לחזק בשיטות טבעיות את מערכת החיסון כדי שתתגבר בעצמה על הוירוס הבעייתי, וכן להעלות את רמת האנרגיה בגוף ע"י מתן של תוספי תזונה עשירים בכלורופיל.
במקרה השני ינתנו צמחי מרפא שיעבדו על אדרנל הכליה ויחזקו אותו כמו אשווגנדה, ג'ינסינג סיבירי או קוריאני, פטריות כח יפניות ועוד.
גם בחירת צמחי המרפא מותאמת לכל אחד ואחד בצורה פרטנית, ואין פורמולת צמחים אחת אשר תטפל באדם אחר, גם אם אילו אותם סימפטומים.

דוגמא נוספת: בלוטת תריס עצלה (שעובדת לאט) – כדי לדעת מהו מקור הבעיה, אני בוחנת את בדיקות הדם, מוודאת שישנן תוצאות לכל מדד רלוונטי וקובעת את דרך הטיפול האופטימלית.
יתכן שהטיפול יכלול צמחי מרפא אדפטוגנים, חוסר ביוד יפוצה דרך בישול עם אצות, פטריות מרפא יוספו לתפריט, ובמקרים מסויימים אמליץ גם על תוספי תזונה כמו סלניום או לטירוזין.
במקרה ולא אוכל להסיק מסקנות מהבדיקות, אבקש מהרופא בדיקות נוספות להמשך בירור, כמו למשל בבלוטת התריס – בדיקה לנוגדנים למחלת האשימטו.

גם ההיסטוריה הרפואית האישית והמשפחתית יכולה לתת אינדיקציה על נטייה למחלות בתוך המשפחה.
למשל – היסטוריה של סוכרת במשפחה מאירה נורה אדומה על תוצאות גבוליות של ערך הסוכר בדם ותתבע ממני כמטפלת להתייחס לכך בתפריט היומי.
חליטות תה של צמחים שונים בהתאמה אישית וכן בישול נכון עם צמחי מרפא יכולים למנוע גם מנטייה גנטית לתפוס תאוצה או להתפרץ, מאחר וסוכר גבוה בדם יכול לגרום לנזקים במערכות חשובות בגוף ואף לפגוע בראייה.
במידה וכבר קיים שימוש בתרופות, ניתן יהיה במקרים רבים לעבור לטיפול צמחי טבעי כמובן בשיתוף פעולה הדוק בין הקליניקה לרופא המטפל.

מדוע חשוב לעבור לטיפול טבעי?

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים